Ahogy arról a Portfolio is beszámolt, előző héten a debreceni déli ipari övezetben felépíteni tervezett kínai CATL akkumulátorgyár beruházásának felfüggesztését javasolta a városvezetésnek a Civil Fórum Debrecen Egyesület, miután az eddigi felmérések és a városban uralkodó közhangulat egyaránt arra utalnak, hogy a lakosság széles körben ellenzi a beruházást.
Februártól megkezdődik az új, egységes ügyeleti rendszer bevezetése, elsőként Hajdú-Bihar vármegyében, márciustól pedig jön a következő váltás, Győr-Moson-Sopron megyében. A Népszava szerint a nyugati országrész háziorvosait már tájékoztatták a várható változásokról. A tájékoztatón arról próbálták meggyőzni a nyugati országrész háziorvosait, hogy megoldható a feladat, azonban a lap által megkérdezett háziorvos számára nem volt túl megnyugtató a tájékoztatás. Egy január elsejétől hatályos jogszabály alapján a kormányzat alaposan átszabja a háziorvosi ellátást, benne az alapellátási ügyeleti rendszert. Eszerint – Budapest kivételével – az OMSZ-ra bízná a feladat megszervezését. A lakosság által most még elérhető ügyeleti pontok mintegy harmada megszűnik, lesz olyan járás ahol nem lesz ügyeleti pont, és míg eddig 40 ezer lakosra jutott egy orvos, ha a terv megvalósul, úgy a jövőben hétköznaponként 90 ezer, hétvégén pedig 60 ezer lakosra jutna egy felső fokú végzettségű ellátó.
Katasztrófavédelmi engedélyt kapott a debreceni akkumulátorgyár, elindítható a veszélyes anyagokkal foglalkozó üzem építési engedélyezési eljárása - számolt be a Népszava.
A magyar emberek biztonsága a legfontosabb, ezt garantálják azok a magyar és amerikai katonák is, akik a NATO keretében közös járőrözést hajtanak végre - mondta a honvédelmi miniszter szerdán Hajdúhadházon, amikor a Vay Ádám kiképzőbázison találkozott a gyakorlatra érkezett katonákal.
Madárinfluenza miatt a szakemberek 42 ezer darabos pecsenyekacsa-állományt számolnak fel a Hajdú-Bihar megyei Balmazújvárosban - közölte a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) a honlapján szerdán.
Amennyiben a budapesti, központi besorolású, de akár országos kihatású nagyprojektek torzító hatásától eltekintünk, akkor Borsod-Abaúj-Zemplén megyébe érkezik a 2014-2020-as uniós fejlesztési ciklusban a legtöbb megítélt támogatás, ami jelenleg 647 milliárd forintot tesz ki - mutat rá összefoglalójában a Világgazdaság. A dobogón ezután Hajdú-Bihar megye következik 592 milliárd forinttal, majd Szabolcs-Szatmár-Bereg megye jön 373 milliárddal. Az, hogy éppen ezek az észak-magyarországi megyék állnak a rangsor élén, kedvező, hiszen az Európai Unióból érkező pénzek felzárkóztatási célt szolgálnak, márpedig éppen ez a térség az egyik leginkább elmaradott még az egy főre jutó GDP és egyéb mutatók alapján.
Átbeszélték a szakértők a hazai klímaterv realitását, összefoglaltuk a lényeget.
A következő két hétben újabb egyeztetés jöhet a háború lezárásáról.
Pozícióját elcserélné Ukrajna NATO-csatlakozására.
Biztosította Nagy-Britannia támogatásáról az ukránokat.
Mutatjuk, ki hol vásárolna befektetési céllal.
Az orosz invázió harmadik évfordulója kapcsán Takácsy Dorka Oroszország-szakértő volt a Checklist vendége.
A magyar bankoknak lépniük kell!
Attól függ, mit nézünk.